Petinfo

EKİM 2020

Bakteriüriye klinik yaklaşım

Tekrarlayan bir idrar yolu enfeksiyonun nüks veya reenfeksiyon olup olmadığını belirlemek için bakterilerin genetik analizi gereklidir.

Kapak

Probiyotikler ile hassas vücut ritmini güvenle dengeleyin!

Nestlé Purina PetCare ile bir arada gerçekleştireceğimiz ve sağlıklı bağırsak sistemine vurguda bulunduğumuz projemizin bu ayki konuğu Veteriner Hekim İlker Sami Çetin!

Bağırsak parazitlerine karşı koruma en iyi ilaçtır

Türkiye’de, birçoğu zoonoz olan ve prevalansı oldukça yüksek nematod ve sestodlara karşı koruma sağlamak, düzenli endoparaziter uygulama yapılması ile mümkündür.

Kedilerde kalp hastalıkları teşhis yöntemleri

Çoğu kez hiçbir klinik belirti gelişmeyen asemptomatik kalp hastalığını daha erken tespit edip evreleme yapmak, geç kalmadan tedavi planını oluşturma açısından hayatidir.

İshal vakalarına alternatif yaklaşımlar

Probiyotik ve prebiyotik gibi alternatif tedavi yaklaşımları, gıda kaynaklı bakteriyel ve viral ishaller de dahil olmak üzere bir dizi koşulda evcil hayvanlara fayda sağlama potansiyeline sahiptir.

Yüksek kaliteli beslenme ve eğitim, köpek bunamasını durdurmuyor

Yeni bir çalışmada, diyet ve eğitimin köpeklerde zihinsel gerileme üzerinde önemli bir etkisinin olmadığını ortaya koydu, bu da yüksek kaliteli diyetlerin ve eğitimin bile yaşlanmanın hayvanlar üzerindeki normal etkilerini engellemeyeceğini gösteriyor.