Petinfo

MAYIS 2023

Petinfo Duyuru
Petinfo Duyuru

Yeniçağ ile yara bakımında yeni teknolojiler

Yeniçağ ile lipozom ve postbiyotik teknolojileri ile üretilen ürünlerle ilgili merak edilenleri konuştuğumuz yeni projemiz ile bu ay Antalya’daki veteriner hekimlerimiz ile beraberiz.

Royal Canin, emin adımlarla zirveye tırmanıyor

Royal Canin Orta Avrasya Bölgesi 2023 Strateji ve Değerlendirme Toplantısı, Royal Canin Türkiye ekibinin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşti.

Bravecto DuAct: Bu 3 Başka Güç

Kediler için 3 aylık güçlü ve etkili bir koruma sağlayan Bravecto DuAct’ı MSD Hayvan Sağlığı İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan veteriner hekimlerle gerçekleştirdiği toplantıda tanıttı.

Kuzey Pet Vet’s Best ürünleri ile fark yarattı

Roger Schenkelberg’e göre yüksek kaliteye sahip Vet’s Best ürünlerinin Kuzey Pet portföyünde olmasıyla kazanan Türk veteriner hekimleri olacak.

Gıda alerjilerinin izini sürmek

Evcil hayvanlarımızın sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerinin temel unsurlarından biri, doğru beslenmedir ancak bazı hayvanlar, belirli gıdalara karşı duyarlılık gösterebilir.

Kalp sesleri: Korkmalı mıyız?

İyi bir oskultasyon tecrübesi gerektiren; kalp seslerinin patolojilerinin saptanması, hekim için değerli bir diyagnostik indikatördür. Hastanın diğer klinik bulguları ile kalp seslerinin eşleştirilmesi, hekime büyük kolaylık sağlar.

Göz sağlığı için hayati adım!

Göz içi basınç ölçümleri, tedaviyi yönlendirmek ve izlemek için önemlidir; GİB seviyeleri düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Brakisefal köpeklerde uyku apnesi riski!

Fransız bulldoglar, puglar ve diğer brakisefal köpekler popüler evcil hayvanlar olarak tercih ediliyor. Ancak, anatomik yapıları, ısıya, aşırı zorlamaya ve solunum problemlerine karşı onları daha duyarlı hale getiriyor.

Köpeklerde ağrı hassasiyeti

Köpeklerin mizaçları (özellikle yabancılarla etkileşim şekilleri) veteriner hekimlerin, ırkların ağrı hassasiyetine bakışını etkileyebiliyor.