Petinfo

ARALIK 2021

Kedi alerjenleri ile mücadelede kedi dostu yöntem

Kedi alerjenlerinin yönetiminde çığır açan Pro Plan LiveClear sayesinde, kedi yakınlarının alerjenlerle savaşta etkili ve güvenilir bir seçeneği var!

Hasvet, bir kliniğin ihtiyacı olan her detayı düşünüyor!

Hasvet Medikal ile bir arada yürüttüğümüz “İnovasyon Serisi”nde bu ay İstanbul ve Ankara’da Hasvet Ekosisteminin ayrıcalıklarını tecrübe etmiş veteriner hekimlerimizle birlikteyiz.

Kedilerde bağırsak parazitleri: klinikte tarama ve önleme

Dr. Elanco, Kedilerde endoparazitlerin prevalansını, dışkı testlerinden en iyi sonuçların nasıl elde edilebileceğini ve en etkili koruma yollarını paylaşıyor.

Kronik Böbrek Hastalığı Teşhis, Derecelendirme & Tedavi

Son dönemde yapılan araştırmalarda IDEXX SDMA TEST’İN özellikle hipertiroidi hastası hayvanlarda kreatinine göre çok daha güvenilir bir parametre olduğu anlaşılmıştır.

İnterhas, Konya Selçuk Üniversitesi’ndeydi

İnterhas Tanıtım Günleri: Dünden Bugüne konulu seminer 8 Aralık günü Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Konferans Salonunda yapıldı.

Mesleğin geleceği için fakültelere altyapı zorunluluğu

Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, 2019’dan bu yana Veteriner Fakülteleri Dekanlar Konseyi ve YÖK ile yürütülen çalışmaları mesleğin geleceği açısından tarihi bir başarı olarak nitelendirdi.