Petinfo

HAZİRAN 2022

Dermatoloji duayenleri, KLİVET’te

KLİVET X. Bahar Sempozyumu, bu yıl “Kedi ve Köpeklerde Tüm Yönleriyle Dermatoloji” ana temasıyla dünyaca ünlü isimleri klinisyen veteriner hekimlerimizle buluşturdu.

Kapak

Endüstrinin en büyük fuarı; Interzoo 2022!

Dört yıl aranın ardından, dünyanın önde gelen evcil hayvan endüstrisi temsilcileri, Almanya’nın Nürnberg şehrinde tekrar bir araya geldi.

Hipertansiyon riski yüksek: kronik böbrek hastalığı!

Boehringer Ingelheim ile bir arada yürüttüğümüz ve kedilerde kronik böbrek hastalığının yönetimini ele aldığımız projemiz için bu ay Mersin, Adana ve Gaziantep’teyiz.

Evcil hayvanlarda simbiyotik kullanımı

Dr. Elanco, hem beşeri hem de veteriner sahada kullanımları son yıllarda en çok konuşulan probiyotik ve prebiyotiklerin faydalarını ele alıyor.

Gizli Düşman: Kronik Böbrek Hastalığı

Hızlı ilerleyen ve ebeveynleri ile kediler arasındaki eşsiz bağı bozan kronik böbrek hastalığının erken tespiti için detaylı tarama önerilmelidir.

Alt üriner sistem hastalıklarında bitkisel tedavilerin kullanımı

Çalışmalar; idrar yolundaki enfeksiyöz ve inflamatuvar süreçleri yönetmek üzere geliştirilen bitkisel kaynaklı suplementlerin olumlu bir klinik etkiye sahip olduğunu göstermektedir.

Veteriner hekimler psikiyatri eğitimi aldı

Hayvanlarda psikiyatrik hastalıkların yaygın olarak görülmesi üzerine psikiyatri konusunda çalışmak isteyen hekimlerin eğitim talebine karşılık, Prof. Dr. Tamer Dodurka, Prof. Dr. Duygu Dalgın, Prof. Dr. Nilüfer Aytuğ ve Prof. Dr. Yücel Meral 400’e yakın hekime psikiyatri eğitimi verdi.