Petinfo

AĞUSTOS 2020

Diş problemleri

Evcil hayvanlarda gelişen ağız ve diş problemlerinde radyografik muayenelerin doğru değerlendirilmesi, ancak normal anatomik yapıların bilinmesi ile mümkün olabilmektedir.

Kapak
Petinfo Duyuru
Petinfo Duyuru

Hastalıkların tedavisinde başucu desteği; FortiFlora!

Nestlé Purina PetCare işbirliği ile hayata geçirdiğimiz ve probiyotik kullanımına dair farkındalık oluşturmayı amaçladığımız projemizde bu ay Bornova Doğa Veteriner Polikliniğindeyiz!

Kedilerde kalp kurdu hastalığı

Kedi kalp kurdu hastalığı öngörülemediği ve ölümcül seyretme potansiyeli taşıdığı için tüm kedilerde 2 aylık yaştan itibaren, tüm yıl boyunca aylık olarak kemoproflaksi uygulanmalıdır.

Safra asitleri vaka çalışması: Peggy

Catalyst Safra Asitleri ölçümü ile idrara çıkmada zorluk yaşayan yavru bir köpeğe beklenmeyen bir teşhis konuldu.

Kedi ve köpeklerde biyotin

Suda erir bir b grubu vitamini olan biyotin, Kedi ve köpeklerde metabolik gerekliliğinin yanı sıra Deri ve tüy sağlığında önemli bir role sahiptir.

Besleme yönetimi ile osteoartritin hafifletilmesi

Osteoartrit ile obezite arasındaki bağlantı yadsınamaz. İngiltere’nin büyük bir polikliniğinin 2019 evcil hayvan raporuna göre, 2018 yılında bakılan OA’lı köpeklerin % 52’si ve kedilerin % 41’i obezdi.

RVC’den yeni bir IHPSS sınıflandırması

The Royal Veterinary College (RVC), portosistemik şantların tanı ve tedavisinde önemli bir adım atarak, çeşitli köpek ırklarında meydana gelen kongenital doğum defektlerinin sınıflandırılması ile ilgili bir çalışma yayınladı.

Uyumlu ilişkinin yolu feromonlar

Lincoln Üniversitesi tarafından yürütülen araştırma, feromonların uyumlu bir kedi-köpek ilişkisinin anahtarı olabileceğini ortaya koydu.