Petinfo

KASIM 2020

Deri hastalıkları

Derinin vasküler düzeni, çeşitli homeostatik mekanizmaların normal şekilde çalışmasını sağlamada hayati rol oynar, ancak hastalık başladığında etkiler dramatik olabilir.

Devamı

Kapak

Bir halk sağlığı endişesi; zoonotik echinococcus

Dünya genelinde yaygınlığı ile bilinen ekinokok hastalığının özellikle endemik olduğu bölgelerde, risk altındaki kedi ve köpekler için düzenli profilaktik tedavi yapılması hayatidir.

Devamı

Giresun, sel felaketi ile cehennemi yaşadı

Giresun’un Dereli ilçesinde 14 vatandaşımızın hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından bölgedeki veteriner hekimlerimizi ziyaret ettik.

Devamı

Probiyotikler, anksiyete ve agresyon tedavisine destek!

Nestlé Purina PetCare ile birlikte hayata geçirdiğimiz, probiyotiklerin eşsiz yararlarına vurgu yapmayı amaçladığımız projemizin bu ayki konuğu Dr. Tarkan Özçetin!

Devamı

Göz içi basıncı ve tonometri

Tonometri, göz problemi olan tüm hayvanlarda yapılması gereken bir ölçümdür. Bu nedenle, güvenilir bir tonometre cihazı, evcil hayvan uygulamalarında standart ekipmanlar arasında yer almalıdır.

Devamı

Petlerde deri ve tüy sağlığı

Petlerde derinin ve tüylerin mevcut durumu; beslenme, bağırsak fonksiyonu ve sistemik metabolizma seviyesini ve kalitesini yansıtır.

Devamı

Alopesi değerlendirmesi için enine kesinin değeri

Royal Veterinary College (RVC) ve Glasgow Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan yeni bir çalışmada alopesi olan köpekleri değerlendirmek için enine kesi tekniğinin değeri vurgulandı.

Devamı