Petinfo

EKİM 2021

Kan grupları

Kedi kan transfüzyonu hayat kurtarıcı bir prosedür olsa da önlem alınmadığı takdirde donör ve alıcı için zararlı olabilir. Uyumsuz kan transfüzyonlarında ise ciddi reaksiyonların meydana gelmesi kaçınılmazdır.

Kapak
Petinfo Duyuru

Pro Plan LiveClear ile daha kaliteli bir yaşam mümkün!

Nestlé Purina PetCare’in çığır açan araştırmalar sonucu geliştirdiği Pro Plan LiveClear, veteriner hekimlere ve hayvanseverlere rahat bir nefes aldıracak.

Unique’in gurur günü!

Yerli ve kaliteli mamalarıyla sektörün öncü markaları arasında yer almayı başaran Unique “Yılın En İyi Pet Mama Markası” ödülünün sahibi oldu.

Türkiye’de prevalansı yüksek nematod ve sestodlar

Birçoğu zoonoz olan ve prevalansı oldukça yüksek nematod ve sestodlara karşı koruma sağlamak, hayvan sahiplerinin bilinçlendirilmesi ile mümkündür.

Feromon terapisi

Sosyal ilişkileri düzenleyen feromonların medikal problemlerin ve davranış sorunlarının yönetiminde sağladığı birçok fayda mevcuttur.

Onların da gençlik iksiri doğru beslenme!

Eklemlerin organ yetmezliği olarak da tanımlanabilen osteoartrit, kilo kontrolünü sağlaYAN ve eklemleri desteklemeye yardımcı özel bir diyet ile yönetilebilir.

FortiFlora, veteriner hekimlerin elini güçlendiriyor!

Güçlü bağışıklık için güçlü destek gerektiğine inanan veteriner hekimlerimizle  probiyotiklerin faydalarını konuştuğumuz projemizin bu ayki konuğu Veteriner Hekim Ezgi Geçti.

Altın standart hematoloji

Altın standart hematolojinin olmazsa olmaz 3 bileşeni; sayısal değerler, grafikler ve froti incelemesidir. Ancak bu üç kısım beraberce ele alındığında anlamlı bir hemogram tahlili gerçekleştirilmiş olur.

Şu ana kadarki en büyük yumuşak doku sarkomu araştırması

Synlab UK ve Veteriner Patoloji Grubu (VPG), köpeklerin en yaygın malign tümörlerinden biri olan STS üzerine bir araştırma yürütmek için Fitzpatrick Referrals ile çalışmalara başladı.

Bazı durumlarda köpekler niyet okuyabiliyor

Köpekler bazı durumlarda insanların kasıtlı ya da yanlışlıkla hata yaptığını anlayabiliyor. Yeni bir çalışmada, ilk olarak 51 köpeğe, cam bölmeden beslenecekleri öğretildi.