Petinfo

ARALIK 2022

Tuvecca’dan sektöre “pratik” desteği

8-11 Aralık tarihleri arasında Acil Veteriner Hekimleri Derneği tarafından gerçekleştirilen sempozyum kapsamında TuVECCA, interaktif eğitimler ve bilimsel sohbet havasında geçen sunumlar ile kapsamlı bir organizasyona imza attı.

Kapak

Yaygın zoonoz endişesi: Toxocara enfestasyonları

IZoonotik olması sebebiyle insanlarda endişeye neden olabilen Toxocara türlerinden kaynaklanan enfestasyonlar, koruma için yapılacak uygulamalar ile kontrol altına alınabilmektedir.

Sürüngenlerde A vitamini eksikliği

A vitamini eksikliği sürüngenlerde pek çok hastalığa neden olabilmektedir ve erken teşhis edilerek gerekli önemlerin alınması önemlidir.

Her ofise evcil hayvan

Evcil hayvanlar son dönemde özellikle pandemiden sonra iş hayatının daha büyük bir parçası oldu.

Evcil hayvan bakımı endüstrisi büyüyor

Euromonitor International tarafından yapılan pazar araştırmasına göre, küresel evcil hayvan maması satışları, 2017’den bu yana %45 artışla 2022’de tahmini 123,6 milyar dolara ulaştı.

Demanstan kaçınmak mümkün mü?

Araştırmalar, günlük yürüyüş gibi fiziksel aktivitelerin insanlarda ve köpeklerinde demansı önlemeye yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Veteriner Hekim Mehmet Akif Ersoy saygıyla anıldı

Milli Şair Vet. Hekim Mehmet Akif Ersoy, meslek odaları, veteriner fakülteleri ve Türk Veteriner Hekimler Birliği tarafından vefatının 86. yıl dönümünde saygıyla anıldı.