Petinfo

MAYIS 2022

Deri problemlerinin teşhisi

Kedi ve köpeklerin deri problemlerinin doğru teşhisine zamanında ve etkin bir şekilde ulaşmak için birçok pratik ve maliyetsiz teşhis yöntemi vardır.

Kapak
Petinfo Duyuru

Kedilerin idrar yolu hastalıklarına tedavi yaklaşımları

En üst seviyedeki ve ispatlanmış çalışmalar, günümüzde patogenezi hala net olmayan kedilerin alt üriner sistem hastalıklarının tedavisinde, çok yönlü yaklaşımlarının gerekliliğini net bir şekilde ifade diyor.

Evcil hayvanlarımızda atopik dermatit

Atopik Dermatit, hastanın yaşam süresi boyunca maruz kalacağı bir hastalık olup; kullanacağı takviyeler ve yapılacak tedaviler ile hastalığın kontrol altında tutulabileceği unutulmamalıdır.

Gizli Düşman: Kedilerin Kronik Böbrek Hastalığı

Kedilerde etiyolojisi tam olarak bilinmeyen Kronik Böbrek Hastalığı (KBH)’nın erken tespiti için Veteriner Hekimlerin kedi ebeveyni farkındalığını artırmaları gerekmektedir.

Pet aromaterapi

Aromaterapi doğru dozaj ve kalitede, konvansiyonel tedaviye ek bir alternatif olarak veteriner sahada yeni ufuklar açabilecek farklı potansiyellere sahip bir disiplindir.

Karmaşık ve zorlayıcı: Kronik böbrek hastalığı!

Boehringer Ingelheim ile yepyeni bir projeye başlıyoruz ve veteriner hekimlerimizle kronik böbrek hastalığı yönetiminin inceliklerini masaya yatırıyoruz.

Dünyanın en yaşlı köpeği 21 yaşında

TobyKeith adlı bir Chihuahua, yaşayan en yaşlı köpek olarak Guinness Dünya Rekoru’na ulaştı. 9 Ocak 2001’de doğan TobyKeith, rekorunu 21 yıl 66 günlükken kırdı.

Pet sahipleri, teknisyenlerin rolünü anlamıyor

Kuzey Amerika Veteriner Topluluğu (NAVC) tarafından 1000’den fazla ABD’li petsahibiyle yapılan bir anket, sertifika sahibi teknisyenlerin sorumlulukları, eğitimi ve becerileri hakkında yanlış fikre sahip olduğunu ortaya koydu.