Petinfo

KASIM 2021

İmmun aracılı poliartritis

İmmun aracılı poliartritis tedavisi, benzer klinik belirtiler gösteren diğer hastalıkların tedavisinden önemli ölçüde farklıdır ve protokoller hastadan hastaya değişiklik gösterir.

Kapak

Otitisin önde gelen sebebi; Otodectes!

Otodectes cynotıs’e bağlı kulak enfeksiyonları oldukça yaygındır; etken otitis eksterna vakalarının % 50-84’ünden sorumludur.

Uzman kadrosu ile Hamarat Veteriner Kliniği

Konya ve çevre illerdeki evcil dostlarımıza üst düzey hizmet veren Hamarat Veteriner Kliniği, bünyesinde yer alan uzman hekimlerle ve teknolojik altyapıyla on yılı aşkın süredir adından söz ettiriyor.

Kedilerin hepatik lipidozisinin diyet yönetimi ve refeeding sendromu

Kedilerde en yaygın hepatobiliyer hastalık olarak kabul edilen hepatik lipidoz ve uzun süre açlıktan sonra gelişen refeeding sendromu diyet düzenlemeleri ile kontrol altına alınabilir.

Veteriner hekimlerimizin ilk tercihi FortiFlora!

Evcil hayvanların başta sindirim ve bağışıklık sistemi olmak üzere genel sağlık durumunu destekleyen probiyotikleri Veteriner Hekim Pınar Yalım Külekçi ile konuşuyoruz.

Radyografik kardiyoloji: Kardiyak ölçüm metodları

Ekokardiyografiden önce yaygın olarak kullanılan radyografik kardiyak ölçüm metodları tanı açısından yararlıdır ve ileri tetkikler için belirli işaretler sunar.

Pro Plan LiveClear’a Best Business Awards’tan Ödül

Kedi alerjenlerinin yönetimi için Nestlé Purina PetCare’in geliştirdiği Pro Plan LiveClear’ın ülkemizdeki pazar ihtiyacı doğrultusunda tüketici ile buluşması, İngiltere’nin en önemli ödül programlarından biri olan Best Business Awards tarafından ödüle layık görüldü.

Doğdukları anda insanları anlıyorlar

ABD Arizona Üniversitesi’nden araştırmacılar, köpek yavrularının annelerinden ayrılmadan önce bile, insanların jest ve mimiklerini takip ederek onları anlayabildiğini gösterdi.

BSAVA Kongresi 2022 programı alışılmışın dışında dopdolu!

BSAVA, 2022 kongre programının içeriğini açıkladı. 24-26 Mart tarihleri ​​arasında Manchester'da gerçekleştirilecek etkinlik, bir hekimin günlük rutinini canlandıran dramatik performanslar da dahil olmak üzere birçok formata sahne olacak.