Petinfo

ARALIK 2020

Kedi ve köpekler için lezzetli ve yüksek etkili FortiFlora!

Nestlé Purina PetCare ile bir arada bağırsak sağlığını masaya yatırmak ve probiyotikler hakkında farkındalık oluşturmak için hayata geçirdiğimiz projemizin bu ayki konuğu Veteriner Hekim Tolga Özdemir!

Devamı

Pannus (kronik süperfisiyal keratitis)

bilateral seyirli ve progresif karakterli bir kornea hastalığı olan pannus (kronik süperfisiyal keratitis) çeşitli medikal ve cerrahi yöntemlerle kontrol edilebilir, fakat tedavi edilemez.

Devamı

Kedilerde otitis eksternanın ilk nedeni; kulak uyuzu!

Otodectes cynotıs’in kedilerde otitis eksterna vakalarının yarısından fazlasından sorumlu olduğu düşünülmektedir ve çok bulaşıcı olduğu bilinmektedir.

Devamı

Petlerde biyogüvenlik ve enfeksiyonların kontrolü

Bir enfeksiyon hastalığını önleme ve kontrol etmede bazı hedefler vardır ve Her bir hedefe ulaşmak için bir veya daha fazla metot olabilir.

Devamı

Akut kusma nedenlerinin hayati önem taşıyan ayrımı

Kedi ve köpeklerde kusma sık görülen bir semptom olsa da, özellikle aralıklar sıklaştığında altta yatan nedeni ayırt etmeye ve tedaviyi yönlendirmeye yardımcı olacak temel teşhis planı oluşturulması hayatidir.

Devamı

UV ile temizlenmiş hava, kedilerde ÜSYE’yi azaltabilir

Arizona’da bir barınakta, UV hava dezenfeksiyonu yapmaya başlandıktan sonra üst solunum yolu enfeksiyonlarında (ÜSYE) % 87,1’lik bir düşüş görüldü.

Devamı