Petinfo

HAZİRAN 2023

Petinfo Duyuru

Unique, evcil dostlarınız için ‘eşsiz’ bir beslenme

Unique ile yerli mama sektöründeki yeni gelişmeleri, değerli klinisyen veteriner hekimlerimiz ile mercek altına aldığımız projemiz için bu ay İzmir’deyiz.

Üriner sistem sağlığı ve Hill’s’in büyülü etkisi

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli bölgelerinden veteriner hekimlerimiz, üriner sistem rahatsızlıkları konusundaki değerli bilgilerini bizimle paylaşıyorlar…

Hekime şiddet bitmiyor!

Ankara’da veteriner hekim Ceren Eroğlu, kedisinin ölümünden dolayı bir kadın ve onun dört arkadaşı tarafından kliniğine düzenlenen bir baskında saldırıya maruz kaldı; ayrıca kliniği dağıtıldı.

Şüpheci olmakta haklısın

Takviyeleri seçerken fiyatın yanı sıra ürünün güvenilirliği, sertifikaları ve klinik etkinliği gibi faktörlere dikkat edilmelidir.

BRAKİYOSEFALİ

Bu makale, köpeklerin brakiyosefali ile ilişkili en önemli köpek hastalıklarını vurgulamakla birlikte, kamuoyunu söz konusu sorunlar hakkında bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

Anksiyeteyle bağlantılı erken yaşam deneyimleri

Gerek spesifik çevresel faktörler gerekse anne bakımı gibi erken yaşam evresi deneyimleri, korkular ve anksiyetelerle ilişkili olmaları açısından tam olarak değerlendirilmesi gerekmektedir.

Gıda alerjilerinde proteinin rolü

Köpekler ve kediler için özel olarak tasarlanmış Purina Pro Plan Veterinary Diets Hypoallergenic Mama, gıda alerjileri yönetiminde bir adım öne çıkıyor.

Stres Anksiyete

Akut ve kronik stres hem genel sağlığa hem de davranışa etki edebilir ve strese verilen yanıt, bireysel olarak birçok farklılık gösterir. Veteriner hekimin rolü ise, petlerin tedavisini yürütmenin yanı sıra, onların maruz kaldıkları stres faktörleri konusunda pet sahiplerini eğitmektir.

Binlerce yıllık gelenek; akupunktur

Çin’de binlerce yıldır veteriner hekimlik uygulamalarında yer almış olan akupunktur, sağlıklı bir denge hali sağlar, iyileştirici yönü kuvvetlidir ve evcil hayvanların yaşam kalitesini artırabilir.