Petinfo

MART 2022

Sıvı sağaltımı

Bilinçli yapıldığı müddetçe hayat kurtarıcı olan sıvı sağaltımı, acil olgularda ve yoğun bakım gerektiren hastalarda tedavinin merkezini oluşturmaktadır.

Kapak

Leishmaniasis, vektör kaynaklı hastalıkların başında geliyor!

Neredeyse dünyanın tüm bölgelerinde köpekleri ve insanları etkileyen, veterinerlik faaliyetlerinin önemli bir kısmını oluşturan leishmaniasis hastalığını ve mücadele yöntemlerini veteriner hekimlerimizden dinliyoruz.

Sağlıklı yaşamın temelleri ihtiyaca özel mamalar ile atılır

Royal Canin Türkiye ile yepyeni bir projeye başlıyoruz ve klinisyen veteriner hekimlerimizle yaşama sağlıklı bir başlangıç yapmada kritik role sahip yavru kedi ve köpek beslenmesinin inceliklerini konuşuyoruz.

LiveClear ile kedi alerjenlerini yönetme biçimi değişiyor!

Veteriner Hekim Dr. Zeynep Bozkurt ile kedi alerjeni hassasiyetini ve Purina bilim insanlarının uzun soluklu araştırma sonucunda geliştirdiği LiveClear’ı konuşuyoruz.

WSAVA’nın yeni başkanı; Dr. Siraya Chunekamrai!

Alanının öncülerinden Taylandlı veteriner hekim, Dünya Küçük Hayvan Veteriner Hekimler Derneği’nin ilk kadın başkanı oldu.

Vet. Hekim Dr. Siraya Chunekamrai WSAVA Başkanı

Yerli, kaliteli, özel ve adı gibi eşsiz bir beslenme: Unique Pet Food

Beslenme konusunda uzman akademisyenlerin önerileri ışığında geliştirilen yerli, kaliteli ve eşsiz Unique Pet Food mamalarını ve yerli üretimin önemini klinisyen veteriner hekimlerimizle konuşuyoruz.

Köpeklerde MMVD’nin teşhis ve prognozu

Kuzey Karolina Eyalet Üniversitesi (NC State) araştırmacıları, miksomatoz mitral kapak hastalığı (MMVD)'ndan etkilenen köpek ırkları arasında farklılıklar olduğunu belirtti.

E-Reçete mobil uygulaması hayata geçiyor!

Mobil E-Reçete uygulamasının akıllı telefonlara Android ve IOS uygulama marketlerinden indirilerek kullanımı sağlanabilecek.