Petinfo

NİSAN 2021

Kedi alerjenleri

Kedi alerjenlerine karşı hassasiyet gösteren kedi sahiplerinin, alerjenlerle mücadele noktasında yaşadığı psikolojik mücadele oldukça yorucu ve zahmetlidir. Peki ya acaba çözümü var mı?

Devamı

Kapak

Leishmaniasis mücadelesi kompleks bir bakış açısı gerektirir

Dünya çapında sorun teşkil eden leishmaniasis mücadelesinde en önemli gereklilik, güvenirliliği ve etkinliği kanıtlanmış ürünlerle sağlanması gereken profilaksidir!

Devamı

Periodontal hastalıklarda tedavi başarısını etkileyen tedavi uyumu, antimikrobiyal direnç ve biyofilm oluşumu üzerine Convenia’nın etkileri

Periodontal hastalık ve sistemik sağlık arasındaki potansiyel bağlantı göz önüne alındığında uzun etkili olan ve tedaviye %100 uyum sağlayan Convenıa, çok sayıda köpeğin yaşam kalitesini olumlu yönde etkileme fırsatı sunmaktadır.

Devamı

Evcil dostlarımız ve obezite

Zengin ve etkili içeriği ile veteriner hekimlerin ve evcil dostlarımızın hizmetinde olan UNIQUE VeterInary PrescrIptIon DIet ObesIty, yavaş ve sağlıklı kilo kaybını hedefliyor.

Devamı

Köpeklerde rehabilitasyon ve fizik tedavi

Doğru rehabilitasyon ekipmanı, köpek anatomisine odaklanıp, köpeklerin doğru hareket ederek daha güçlü ve daha dengeli bir duruma geri dönmesine yardımcı olmak amacıyla özenle tasarlanmalıdır.

Devamı

Kedi KBH’sinde yeni tedavi olanakları

Yeni bir hücre kaynaklı moleküler terapi, kedilerde kronik böbrek hastalığının (KBH) tedavisinde umut verici bir yaklaşım sunuyor.

Devamı

Kan basıncı izleme, kedilerde hayati öneme sahip

The American Association of Feline Practitioners (AAFP), veteriner hekimlere kedi hastalarında erken hipertansiyon teşhisi konusunda yardımcı olmak için dijital bir hipertansiyon eğitim kiti yayınladı.

Devamı

Şok dalgası tedavisi, köpek bel ağrısına yardımcı olabilir mi?

Ohio Eyalet Üniversitesi araştırmacıları, köpeklerde bel ağrısı için invazif olmayan bir tedavi yöntemi olan ekstrakorporeal şok dalgası tedavisini pilot bir çalışma ile test ediyor.

Devamı