Petinfo

NİSAN 2020

Salgın, insanoğlunu yeni dünya düzenine hazırlamak ister nitelikte…

“Tek Sağlık” konseptine, çoğu ülkenin başlangıçta gerekli önemi vermediğini düşünüyorum. Yaşadığımız son salgın sadece gıdalar ile değil, insanların direkt olarak virüslerle nasıl enfekte olduğunu gözler önüne sermiştir.

Kapak
Petinfo Duyuru
Petinfo Duyuru

Ortaya çıkan koronavirüs suşları ve veteriner sağlığı

IDEXX, evcil hayvanlarda kullanılmak üzere özel olarak geliştirdiği SARS-CoV-2 (COVID-19) RealPCR Testi* ile takiplere başladı ve bugüne kadar, SARS-CoV-2 için test edilen tüm örnekler negatif!

Prebiyotikler, probiyotikler ve sinbiyotikler

kedi ve köpeklerde Probiyotik, prebiyotik ve sinbiyotiklerin kullanımı, uygun bakteriyal denge durumun sağlanmasına olanak tanır, MİKROBİYATAYI iyileştirir, sindirim sistemi kaynaklı rahatsızlıkları giderir ve genel sağlık üzerine birçok olumlu etki yaratır.

RCVS Knowledge’den, COVID-19 için güncel kaynak hizmeti

Royal College of Veterinary Surgeons (RCVS) Knowledge, veteriner hekimlerin COVID-19 pandemisi hakkında hayati bilgilere ve tavsiyelere olabildiğince kolay ve hızlı bir şekilde erişmelerine yardımcı olmak için bir COVID-19 kaynak merkezi yayınladı.

İyonize kalsiyum ölçümüne yeni bir bakış açısı

Edinburgh Üniversitesi bilim insanları, iyonize hiperkalsemili köpekleri teşhis etmek için sadece kalsiyum konsantrasyonlarına güvenmenin, köpeklerin yaklaşık üçte birinde yanlış sınıflandırmaya yol açtığını bildirdi.