Petinfo

MART 2020

KBH’li kedilerde tedavi ve besleme yönetimi

Kronik böbrek hastalığı, geriatrik kedilerin % 35’i ve toplam kedi popülasyonunun % 10’unu etkileyen zorlu bir hastalıktır. Uzun süreli tedavi ve besleme değişikliği ise yönetimin merkezindedir.

Kapak

COVID-19 ve petler

Petlerin COVID-19 virüsü ile enfekte olabileceğine veya insanlara hastalığı bulaştırabileceğine dair kanıt olmasa da, iyi pet hijyeni uygulamalarına riayet etmek, diğer hastalık yapıcı etkenlerin petler ve insanlar arasında yayılmasını önleme noktasında önemlidir.

Uzun süre kalıcılı akarisit ve kovucu etkinin bir arada gücü!

Parazitlere karşı öldürücü aktivite ile birlikte kovucu etkinlik, insanlarda ve hayvanlarda vektör kaynaklı hastalıkları başarıyla önlemek için ideal ilaç profili olarak kabul edilmektedir.

SOLDAN SAĞA: Nestlé Purina PetCare Genel Müdürü Ayça Erkol, Rehber Köpekler Derneği Başkanı Nurdeniz Tuncer, Eğitmen Ken Brydon, Nestlé Purina PetCare Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Zeynep Sungu

Bir günlüğüne “Karanlıkta Diyalog”

Sağlıklı ve uzun bir ömür için önce beslenme

Farmina, son bir yıldır aktif olarak farklı petshop ve veteriner kliniklerinde yer alan Farmina Beslenme Danışmanları ile bir ilke imza atarak NutriStation aracı ile yollara düştü.

Anksiyeteli hastalara yaklaşım yöntemleri

Hasta konforu ve güvenliğini, kliniğinizde belirlediğiniz uygulama politikaları özelinde sağlamanızda ve ekibinizi, anksiyetesi olan hayvanlara yaklaşımı bilen insanlar ile kurmanızda önem var.

Donör köpekten yavru bir kediye başarılı kan transfüzyonu

Kliniğe getirildiğinde “ölümün eşiğinde” olarak tanımlanan 4 haftalık bir yavru kedi, donör köpek ile kurtarıldı. Türler arası kan transfüzyon uygulamasıyla (xenotransfusion), 283.50 gr ağırlığındaki bir yavru kedi, uygun kedi donör bulunana kadar birkaç gün yaşatılıldı.