Petinfo

EKİM 2022

TuVECCA, Kurslar Sempozyumu ile yine fark yaratacak

Acil Veteriner Hekimleri Derneği tarafından düzenlenen 3. Acil ve Yoğun Bakım Kurslar Sempozyumu 8-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kapak

İnterhas’tan veteriner hekimlere ve veteriner hekim adaylarına destek

“Modern Ağrı Yönetimi Seminerleri” aracılığı ile veteriner hekimlerle buluşan İnterhas, veteriner hekim adaylarına da destek olarak II. Ulusal ve Uluslararası IVSA Elazığ Öğrenci Kongresi’ne altın sponsor oldu.

Köpeklerde intestinal sistem parazitleri

Evcil hayvanlarda görülen ve zoonoz olma özelliği de taşıyabildiği için oldukça büyük önem taşıyan parazitler için koruma, kontrol ve evcil hayvan yakınlarının bilinç düzeyi oldukça büyük önem taşımaktadır.

Üriner sistemin gizemli yolları

Evcil hayvan pratiğinde en sık karşılaşılan hastalıklar arasında böbrek hastalıkları yer almaktadır. Bununla birlikte sistitis ve kronik böbrek hastalıklarında teşhis ve destek tedavi oldukça önemlidir.

Üriner sistemin desteklenmesi

Kedi ve köpeklerde boşaltım sistemi fonksiyonlarına destek vermek için geliştirilmiş ürünlerin etkinliği, üriner sistem sağlığı için oldukça önemlidir.

İguanalarda bakım ve besleme

Bu ay egzotik köşemizde, soğukkanlı canlılardan biri olan iguanaların özel bakım ve besleme ihtiyaçlarını ele alıyoruz.

Bir sanat projesi: “Kendileri”

Üniversitedeyken arkadaşlarıyla müzikal organizasyonlar için çalışmalar yürüten Veteriner Hekim Hande Akkaya, mezun olduktan sonra bu yönünü kaybetmediğini ifade ediyor.

Türkiye’de veteriner hekimliği öğretiminin 180. yıl dönümü coşkuyla kutlandı

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından bu özel günün anısına düzenlenen tören; Tarım ve Orman Bakanlığı, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi, Ankara Veteriner Hekimler Odası, Veteriner Hekimler Derneği, Etlik Merkez Kontrol ve Araştırma Enstitüsü üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.