Petinfo

ŞUBAT 2020

Canine atopi

Atopi yönetilebilir bir sorun olsa da, çoğu köpeğin ömür boyu müdahaleye ihtiyacı vardır. Bu durumu evcil hayvan sahiplerine anlatmak ve beklentilerini yönetmek başarılı bir tedavi stratejisinin en önemli parçasıdır.

Kapak

Kedi ve köpeklerde probiyotik kullanımı

Probiyotik bakteriler patojenik ve toksijenik olmamalı, antibiyotik direncini aktarmamalı ve genetik stabilitelerini sürdürmeyi başarmalıdır.

Köpek demodikozu

demodikoz, çoğu köpekte İnatçı karakterde olsa da, altta yatan hastalıklar doğru şekilde tanımlandığı ve tedavi edildiği sürece iyi bir prognoza sahiptir.

KBH’li kedilerde serum magnezyum seviyesini neden ölçmeliyim?

Rutin olarak magnezyum ölçümü, KBH’li hastalarda erken tanıya olanak sağlar. Böylece, kemik mineral bozukluklarının diyette fosfat kısıtlaması yoluyla etkin bir şekilde yönetilmesine yardımcı olur.

Pet endüstrisini etkileyen 5 faktör

2019 yılında % 4,3 artış kaydederek 94 milyar dolar hacme ulaşan ABD pet endüstrisini üzerine analizleri ile tanınan ve Pet Products News yazarı olan David Lummis, dünya genelinde ülkelerin pet pazarlarını etkileyen birkaç temel eğilime değindi.

Köpeklerde yaşlanma üzerine en büyük çalışma!

Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi öncülüğünde yürütülen Köpek Yaşlanma Projesi kapsamında, köpeklerin yaşam beklentisini ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla 10 yıl boyunca sürecek bir araştırmanın startı verildi.