Petinfo

TEMMUZ 2021

‘Hayvanlar İçin Daha İyi Bir Dünya’ yaratmaya var mısın?

Evcil hayvanlar ve sahipleri için yaşam boyu mutlu birliktelikler sağlayabilme hedefinde olan Royal Canin, sekiz bölümlük mini dizi projesini bunu bi’ düşünün diyerek hayata geçirdi.

Kapak
Petinfo Duyuru

Kedi alerjenleri, evcil hayvanlarla dostluğa engel değil!

Bu ay Veteriner Hekim Erhan Gökdağ ile insanlarda hassasiyete neden olan kedi alerjenlerini ve bu alerjenleri azaltmaya yönelik geliştirilen Pro Plan LiveClear’ı konuştuk.

Renal hastalıklarda beslenme

Renal hastalıklı bir kedi ya da köpeğin tanısından tedavisine kadar geçen sürede hastanın beslenme şekli ve diyeti kontrol altında bulundurulmalıdır.

İmmünoterapi, beyin kanseri tedavisinde umut vaat ediyor

Araştırmacılar, yeni bir deneysel tedavinin köpeklerde beyin kanserini etkili bir şekilde tedavi etme potansiyeli gösterdiğini ve insanlar için de umut vaat ettiğini söylüyor.

Pire alerjik dermatiti (FAD)

Pire yaşam döngüsünün çeşitli aşamalarının tespit edilmesi güçtür, bu nedenle evcil hayvanlara yılın her dönemi düzenli ektoparaziter preparat uygulamak şarttır.

Kronik böbrek hastalığı teşhis, derecelendirme ve tedavi

Son dönemde yapılan araştırmalarda SDMA Test'in özellikle hipertiroidi hastası hayvanlarda kreatinine göre çok daha güvenilir bir parametre olduğu bulunmuştur.

Küçük ırklar diş problemlerine daha yatkın

The Veterinary Journal’da yayınlanan, türünün en büyük araştırmasına göre, dachshunds ve toy poodles gibi küçük ırklar, German shepherd gibi ırklara göre diş problemlerine daha yatkındır.

Veriler, en yaygın köpek sorunlarını ortaya koydu

İngiltere’de on binlerce birinci basamak veteriner bakımı kaydının yakın tarihli bir analizi, köpeklerin en yaygın hastalıklarını, yaş, cinsiyet, kısırlık gibi değişkenleri de kapsayacak şekilde ortaya koydu ve verileri the Royal Veterinary College’daki VetCompass programı tarafından yayınlandı.