Petinfo

TEMMUZ 2022

İstismar

Hayvan istismarının teşhisi zor olabilir, ancak olası istismar belirtilerini görmek, veteriner hekimlerin hastalarına daha iyi hizmet vermesini sağlar.

Kapak
Petinfo Duyuru

Kemoterapide bağışıklık sisteminin desteklenmesi

Canlıların vücudu aslında doğuştan kanserle savaşabilme yeteneğine sahiptir. Hastalarda immün sistem güçlendirilerek söz konusu bu yetenek artırılabilir ve tedavi şansı yükseltilebilir.

Bir Kardiyoloji Klasiği: Dejeneratif Mitral Kapak Hastalığı

Köpeklerdeki kalp hastalıklarının yaklaşık %80’ini oluşturan Dejeneratif Mitral Kapak Hastalığı, edinsel bir patolojiye sahiptir ve köpeklerde en sık rastlanan üçüncü ölüm nedenidir.

Kardiyovasküler sistemin desteklenmesi

Tarih boyunca proflaktik ve küratif tedavi ajanları olarak başvurulan alternatif terapi yöntemleri, kardiyovasküler sistemin desteklenmesi noktasında da eşsiz etkilere sahiptir.

Kliniklerin hayvan sahibi portföyü

Klinik yönetim stratejilerinin en önemli yapı taşı olan pet sahibi potansiyelini Dr. Canberk Balaban’ın çalışmasını ele alarak inceliyoruz.

Oyun ve çevresel zenginleştirme

Kedi ve köpeklerin önceki deneyimleri dikkate alınarak uygulanacak çevresel zenginleştirme yöntemleri hem medikal sağlıklarına hem de davranış sağlıklarına katkı sağlayacaktır ve bilişsel fonksiyon yetmezliği gelişme olasılığını düşürecektir.

Guinea pig Bölüm 2

Geçtiğimiz ay genel özelliklerinden ve beslenme rejimlerinden bahsettiğimiz GuInea pIglerde, bu ay üreme, çiftleşme, kısırlaştırma ve gebelik toksemisi konularını ele alıyoruz.

İlk kadın veteriner hekimimiz Sabire Aydemir

Cumhuriyet döneminde bilim ve sanatın öncü kadınlarından Veteriner Hekim Sabire Aydemir’i aramızdan ayrılışının yıldönümünde saygıyla anıyoruz.

Pembe Misafirler, Los Angeles Film Festivalinde!

Çekimlerini meslektaşımız, Veteriner Hekim Gökçe Coşkun’un gerçekleştirdiği Pembe Misafirler filmi, birçok uluslararası ödüle laik görüldü.