Petinfo

ŞUBAT 2021

“Çeyrek asırlık tecrübe” Animallia Hayvan Hastanesi

Çeyrek asır süredir, uygulama ve teknoloji anlamında ilklerin öncüsü olmayı başaran Animallia Hayvan Hastanesi’nin alanında uzman ve deneyimli ekibini yakından tanımak için konuk oluyoruz.

Kapak
Petinfo Duyuru
Petinfo Duyuru

Göz ardı edilen bir köpek nematodu; Eucoleus boehmi

Günümüzde hala yeterli ilgi görmeyen Eucoleus boehmI (Capıllarıa boehmı) nematodu, vahşi köpekgillerin ve evcil köpeklerin burun boşluklarını ve sinüslerini etkiler.

Molekülün gücü: Sarolaner

Hayvan sağlığına özel geliştirilmiş sarolaner etken maddesi; pire, kene ve uyuz etkenlerine karşı etkin, geniş kapsamlı ve güvenilir tedavi sunar.

Kedilerde mandibula kırıkları

Kedilerde travma sonucu mandibular kırıklara sıklıkla rastlanır. Mandibular kırıklar kedilerde görülen tüm kırıkların yaklaşık olarak %16’sını oluşturur [1]. Mandibular kırıkların en sık karşılaşılan tipleri sırasıyla, simfizis mandibula ayrılmaları, korpus mandibula kırıkları, ramus mandibula kırıkları, kondül ve koronoid prosess kırıklarıdır. Mandibula kırıkları çoğunlukla trafik kazaları, kavgalar ve yüksekten düşme sonucu meydana gelir [2, 3]. Patolojik çene […]

SOLDAN SAĞA Doktora Öğrencisi Serap Abadan, Araştırma Görevlisi Birsen Deniz Özbakır, Araştırma Görevlisi Kamil Serdar İnal, Doktora Öğrencisi Zeynep Semerci, Prof. Dr. Cenk Yardımcı, Araştırma Görevlisi Melis Göl, Doktora Öğrencisi Mehmet Suat Yılmaz, Araştırma Görevlisi Elif Bağatır, Doktora Öğrencisi Mustafa Acaroğlu

“Yeni ve yerli” UNIQUE Veteriner Diyet Serisi

Özenle seçilmiş içeriklerle kedi ve köpekler için ayrı ayrı geliştirilen UNIQUE Pet Food Veteriner Diyet Serisi, bilimsel kriterlerden ödün vermeden titizlikle sürdürülen çalışmaların bir sonucu niteliğinde…

Zoovital, doğru, kaliteli ve güçlü içerikler ile başarıya koşuyor!

Zoovital ürünleri; vizyoner yapısı, üstün içeriği ve tasarım sunumu ile veteriner hekimlerimizin tedavi ve destek noktasında ilk tercihleri arasında!

Emin Aktürk Zoovital Veteriner Ürünleri Kurucu Ortağı

Köpek tiroid hastalıkları ile ilgili bilinmesi gerekenler

düzenli hormon kontrolleri yapmak iyi bir yaşamı mümkün kılar. IDEXX Laboratuvarları, bu anlamda geniş test portföyü sayesinde hızlı ve güvenilir sonuçlar sağlar.

Etli gıdalar ve oyun oynama, kedilerde avlanmayı azaltabilir

Exeter Üniversitesi’nden yeni bir çalışmaya göre, günlük oyun oynama ve et içeriğinden zengin beslemenin evcil kedilerde avlanma davranışını azaltabildiği ortaya koyuldu.

Arama köpekleri, SARS-CoV-2’yi % 94 doğrulukla tespit ediyor

Almanya’daki bir veteriner kliniği, arama-tespit köpeklerini insan tükürük örneklerinde COVID-19’u tespit etmek için başarılı bir şekilde eğitti ve yüzde 94 doğruluk elde etti.