Petinfo

KASIM 2022

Her geçen gün artan hizmet ağı ile Beta Group

Yenilikçi ve inovatif çalışmaları ile günümüze kadar sürekli ürün portföyünü genişleterek gelmeyi başaran Beta Group, markaları ile sektöre değer katmaya devam ediyor.

Kapak

Beaphar Lactol: En başından itibaren şefkatli bakım

Yavru hayvanların özellikle doğduktan sonraki ilk birkaç hafta süresince iyi beslenmesi, gelecekte karşılaşılabilecek olası sağlık problemlerinin önlenebilmesi için büyük önem arz eder.

Erken teşhis önemli: Kronik böbrek hastalığı

Boehringer Ingelheim ile bir arada yürüttüğümüz proje için bu ay İzmir ve Bodrum’daki veteriner hekimlerimizle kronik böbrek hastalığının seyri ve yönetimi hakkında konuşuyoruz.

Apoquel ve Cytopoint ile kaşıntı mücadelesine yenilikçi çözüm!

Veteriner Hekim Uğur Sucu, alerjik deri hastalıklarının en önemli problemlerinden biri olan kaşıntı sorununu ve bu tip hastalıkların yönetiminde karşılaşılan zorlukları ele alıyor.

Kronik böbrek hastalığına nutrisyonel yaklaşım

Kronik böbrek hastalığında tedavide kullanılacak destek ürünleri, tedaviyi kolaylaştırırken aynı zamanda hayvanın refahını da artırmaya yardımcı olur.

Pire alerjik dermatitisi

Pire alerjik dermatitisi (FAD), kedi ve köpeklerin ekzamatöz, kaşıntılı bir cilt hastalığı ve evcil hayvanların her ikisi için de cilt hastalıklarının en yaygın nedenidir.

İnterhas, I. Ulusal Tek Sağlık Kongresi’ne ana sponsor oldu

Hayvan sağlığı alanında otuz yıla ulaşan tecrübesi, aşı ve ilaçlarıyla ciddi bir duruş sergileyen İnterhas, “Tek sağlık” misyonu ile I. Ulusal Tek Sağlık Kongresi ana sponsoru…

Purina Pro Plan’ın yeni reklam filmi yayında!

Hayatımızı paylaştığımız patili dostlarımızın yaşam standartlarını artırarak onlara daha sağlıklı ve uzun bir ömür sunmak amacıyla çok çeşitli ürünler geliştiren Nestlé Purina PetCare, Pro Plan markası için yayınladığı yeni reklam filmi ile hayvanseverlere sesleniyor.

Elli yıllık gelenek ile Almanya’da bir dünya devi: Interquell

Almanya’dan dünyaya açılan Interquell, Happy Cat ve Happy Dog markaları ile sektördeki yerini koruyor. Ülkemizde distribütörlüğünü yapan Maya Ecza Deposu çalışanları, firmayı yerinde ziyaret etti.

Böbrek sağlığının desteklenmesi

Boşaltım sisteminin en önemli organları olan böbreklerin sağlığı ve desteklenmesi, buna bağlı olarak etkilenebilecek diğer organların da korunabilmesi açısından oldukça önemlidir.

KLİVET Sonbahar Sempozyumu ile “Eski köye yeni adet”

Ankara ve İzmir Şubeleri tarafından düzenlenen KLİVET Sonbahar Sempozyumu, “Old Dog New Tricks” ana temasıyla ülkemiz ve dünyadan veteriner hekimleri bir araya getirdi.